O nas

Kim jesteśmy?

Green Wallbox to młoda polska firma, która powstała w 2020 roku. Dostrzegliśmy, że na rodzimym rynku brakuje rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby kierowców. Postanowiliśmy więc dostarczać ładowarki i akcesoria gotowe na przyszłe wyzwania.

Jaka jest nasza misja?

Naszą misją jest zapewnienie każdemu użytkownikowi najlepszego możliwego rozwiązania do ładowania samochodu elektrycznego z własnej instalacji.

Czym się kierujemy?

W naszej codziennej pracy skupiamy się na przejrzystości, partnerstwie i doradztwie. Wierzymy, że doświadczenie użytkowników i nasza wiedza mogą przyczynić się do powstania produktów, które są inteligentne, trwałe i po prostu - najlepsze w swojej kategorii.

Co nas napędza?

Lepsza, bardziej ekologiczna przyszłość. Wiemy, że zmiany są potrzebne już dziś, dlatego szukamy rozwiązań umożliwiających bezpieczne i wydajne ładowanie samochodów elektrycznych.

Dlaczego my?

Tutaj powinie być enigmatyczny slogan reklamowy.

Ale go nie ma.

Ponieważ wolimy po prostu działać.

Udzielamy gwarancji na wszystkie produkty z naszej oferty, a także zapewniamy doradztwo i opiekę przed, w trakcie i po zakończeniu procesu zakupu.

Nasza historia

Rozpoczęcie projektu Green Wallbox

2 kwartał 2020

Rynek elektromobilności dopiero raczkował, gdy dostrzegliśmy potrzebę dostarczenia rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych. W II kwartale znaleźliśmy odpowiedniego dostawcę, który spełnił nasze wymagania techniczne i stylistyczne i rozpoczęliśmy pracę nad stworzeniem marki Green Wallbox. Początkowo, z małego garażu w centrum Krakowa, wszystkie urządzenia były przez nas sprawdzane i wysyłane do klientów.

Premiera mobilnej ładowarki PocketBox

Czerwiec 2021

Klienci zwrócili naszą uwagę na potrzebę rozwiązań mobilnych. Odpowiedzią na te zapytania jest mobilna ładowarka PocketBox, która może służyć zarówno jako stacjonarna ładowarka domowa, jak i towarzysz każdej podróży. Wymienne adaptery umożliwiają ładowanie w dowolnym miejscu, niezależnie od posiadanego gniazdka.

Sprawdź PocketBox

Green Wallbox Smart

Sierpień 2021

Wprowadziliśmy nowy typ urządzenia, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej.

Rozwiązanie indywidualne

Grudzień 2021

Wiele tysięcy godzin rozmów z użytkownikami samochodów elektrycznych doprowadziło nas do jednego najważniejszego wniosku - każdy ładuje samochód na swój sposób i każdy ma inne wymagania dotyczące ładowarek. Podjęliśmy więc kluczową decyzję o zaprojektowaniu własnej stacji ładowania, która spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Rozpoczęcie prac nad nowym urządzeniem

Marzec 2022

W marcu rozpoczęliśmy współpracę nad zaprojektowaniem odpowiedniego urządzenia. Cel był prosty: nowy Wallbox ma być uniwersalny, zaprojektowany z myślą o jak największej liczbie użytkowników i firm. Skupiliśmy się również na wyglądzie - nowe urządzenie ma przyciągać uwagę, ale jednocześnie być minimalistyczne.

Nowy magazyn i hala produkcyjna

Marzec 2023

W związku ze zbliżającym się zakończeniem prac nad nowymi projektami, musieliśmy zwiększyć naszą powierzchnię magazynową, aby zaspokoić nasze potrzeby.

Wprowadzanie nowych produktów na rynek

22 czerwca 2023

22 czerwca 2023 r. oficjalnie i po raz pierwszy publicznie zaprezentowaliśmy nasze nowe produkty: Green Wallbox EV Cable i Green Wallbox 2 Pro. Zarówno kable, jak i ładowarki zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Sprawdź Green Wallbox 2 Pro

6800 zamówień w 2023 roku

2023

W 2023 roku zrealizowaliśmy w sumie 6800 zamówień w Polsce i Unii Europejskiej

Stacje ładowania Green Wallbox 2 Pro z nagrodą Red Dot 2024!

kwiecień 2024

Nagroda Red Dot Design to uznane na świecie wyróżnienie, które przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie projektowania oraz innowacji. Stacje ładowania z serii Green Wallbox 2 Pro zostały docenione za wyjątkowe połączenie zaawansowanej technologii z estetycznym wyglądem, co sprawia, że wallboxy stanowią zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. 

Włączamy funkcje inteligentnego ładowania

czerwiec 2024

Ładowarki Green Wallbox 2 Pro posiadają funkcje smart chargingu, które pozwalają m.in. na zasilanie samochodu z fotowoltaiki. Dostępne funkcje to także group charging czy DLB. Więcej o tym rozwiązaniu pisaliśmy tutaj: smart charging.